cropped-wodnatarcza.png
Gra jest dostępna wyłącznie na komputery

Od Stendhal Game do Faumonia Online

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Faumonia Online? Jakie były jej początki i jak ewoluowała na przestrzeni lat? Przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową historię naszej gry, która rozpoczęła swoją przygodę na zachodzie jako projekt Stendhal Game, a teraz jest jedyną w pełni darmową grą MMORPG.

Początki: Stendhal Game

Wszystko zaczęło się w okolicach 2000 roku, kiedy na zachodzie powstał projekt Stendhal Game. Zrzeszał on programistów chętnych do stworzenia gry MMORPG w przyjemnej dla oka grafice 2D. Gra była tworzona w języku angielskim i zyskiwała coraz większą popularność wśród graczy z całego świata.

Pierwsze kroki w Polsce: Kraków Mobile

Około 10 lat później, w 2006 roku, kilku programistów z Krakowa zdecydowało się wprowadzić grę do Polski. Nazwali ją Kraków Mobile i rozwijali projekt, wzbogacając go o nowe miasta i mapy, w tym między innymi Kraków. Gra zyskała na popularności, przyciągając coraz więcej graczy zainteresowanych polską wersją językową.

Zmiana nazwy i kierunku: Polanie Online

W 2008 roku gra zmieniła nazwę na Polanie Online i była rozwijana jak dotychczas. Niestety, błędne decyzje administracji, takie jak wprowadzenie opcji premium, doprowadziły do upadku gry. W tym momencie pojawili się programiści z Zakopanego, którzy postanowili ożywić projekt.

Nowa era: Polska Online

Stworzyli projekt Polska Online (pol-zne), dzisiaj znany jako PolskaGra.net. Gra przez pewien okres czasu rozwijała się bardzo prężnie, a liczba graczy ciągle rosła. Jednak po paru latach czar prysł i ludzie zaczęli odchodzić od gry.

Powstanie Faumonia Online

W 2023 roku powstała Faumonia Online. Nauczeni na błędach poprzednich edycji, w nowym składzie programistów i administratorów stworzyliśmy grę, która przetrwa następne 20 lat! Faumonia Online to gra, która łączy w sobie najlepsze elementy poprzednich edycji, oferując jednocześnie nowe, unikalne doświadczenia.

Podczas tworzenia Faumonia Online, skupiliśmy się na poprawie elementów, które nie działały w poprzednich edycjach. Usunęliśmy bariery poziomowe i zreformowaliśmy system Mistrzów, teraz dostępnych do 200 poziomu doświadczenia, co uczyniło grę bardziej dynamiczną i satysfakcjonującą. Zmieniliśmy również statystyki przedmiotów i potworów, co zwiększyło znaczenie skilli i wpływ na zadawane obrażenia.

Dodatkowo, wprowadziliśmy chat globalny, który umożliwia komunikację między graczami niezależnie od ich lokalizacji w grze. Wprowadziliśmy również NPC informacyjnego, który regularnie przypomina graczom o najważniejszych informacjach i wydarzeniach w grze. Te zmiany mają na celu ułatwienie graczom nawigacji i komunikacji w świecie Faumonia.

Archiwalny filmik z gry z 2008 roku

Zachęcamy do obejrzenia archiwalnego filmiku z gry z 2008 roku, który dostępny jest poniżej. Zobacz, jak wyglądała gra Faumonia Online ponad 15 lat temu!

Czy wiedziałeś o tym? A może grałeś w poprzednie odsłony? Koniecznie pochwal się swoim nickiem w komentarzu, może trafisz na swojego bardzo starego przyjaciela i wspólnie wrócicie do naszej krainy!

Czekamy na Ciebie, wojowniku! Do zobaczenia w krainie Faumonia Online!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Scroll to Top

Faumonia 3.1

Do prawidłowego działania gry potrzebujesz Javy

1. Wejdź na stronę Java i naciśnij przycisk "Pobieranie oprogramowania Java".

2. Następnie odszukaj swoją wersję systemu (np. Windows) i naciśnij "Download Java"

3. Zainstaluj Jave przy pomocy oficjalnego instalatora.