cropped-wodnatarcza.png
Gra jest dostępna wyłącznie na komputery

Expowiska na wysoki LVL

Świat Faumonii tętni życiem, oferując graczom nieskończenie wiele przygód, które czekają na każdym zakręcie. Od odległych pustkowi, po mroczne katakumby pełne potworów – wybór odpowiedniego expowiska to klucz do sukcesu każdego doświadczonego wojownika. Aby ułatwić ci wybór, przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik po najbardziej ekscytujących miejscach w Faumonii.

Expowiska na wysoki lvl – Gdzie zdobędziesz najlepsze przedmioty?

Każdy doświadczony gracz w Faumonii wie, że kluczem do sukcesu są nie tylko umiejętności, ale również odpowiedni ekwipunek. Właśnie dlatego tak ważne jest poznanie tych miejsc w grze, które oferują najbardziej wartościowe przedmioty. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które expowiska oferują najlepszy drop? Odkryjmy razem Jaskinie i Wyspy Kikareukin, Mroczne Piekło, nieskończone piaski Pustyni, tajemniczą Smoczą Wyspę oraz legendarną Wieliczkę. Czy jesteś gotowy na prawdziwą przygodę w poszukiwaniu najbardziej pożądanych skarbów?

Jaskinia i Wyspy Kikareukin

Otoczone legendami i mitami, te miejsca skrywają w sobie mithrilowy oraz czarny ekwipunek. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co skłoniło starożytnych do ukrycia tych skarbów w tak odległych miejscach? Wyrusz w podróżd do 7 poziomowego expowiska i zbadaj najdalsze zakątki Faumonii. W podziemiach i na podniebnych wyspach Kikareukin znajdziesz najsilniejsze potwory w grze. Ponadto pozyskasz unikalne anielskie pióra.

Piekło

Expowiska na wysoki lvl takie jak Piekło (hell) to mroczne i pełne niebezpieczeństw miejsca, ale też kuszące niezrównanymi nagrodami. Miejsce dostępne od 200 poziomu doświadczenia do którego możesz dostać się po pokonaniu czarnej śmierci. Prowadzi do niego ogromny tunel pod górami Semos – Ados. Jest to miejsce w którym pokonasz najsilniejsze potwory w grze, zdobędziesz czarne oraz mithrilowe przedmioty. Co więcej, znajdziesz tam złotą śmierć z której możesz zdobyć najsilniejszy stylet w grze – złotą klingę.

Pustynia

Te nieskończone piaski skrywają wiele tajemnic. Możesz wybrać się na egzotyczną pustynię po zakupie biletu turystycznego. Aby zakupić bilet turystyczny, najpierw musisz wykonać kilka zadań. Jednak jest to miejsce warte zachodu. Dzięki temu, że jest ogromne, znajdziesz na nim wiele bardzo silnych i unikalnych potworów. Jest to jedno z niewielu miejsc w grze w którym znajdziesz ogromne kostuchy i latające smoki. Ponadto, na Pustyni (Desert) masz szanse na zdobycie unikalnego kła złotej kostuchy, rękawic kostuchy oraz unikalnych smoczych przedmiotów.

Smocza Wyspa

Expowiska na wysoki lvl takie jak smocza wysp są idealne jeżeli zależy Ci na pozyskaniu cennych przedmiotów.. Znajdziesz na niej praktycznie wszystkie smoki w grze – oprócz dwugłowego latającego smoka i Smoka Wawelskiego. Znajdziesz tam takie smoki jak zielony smok, szkielet smoka, zgniły szkielet smoka, błękitny smok, czerwony smok, czarny smok, złoty smok. Ponadto znajdziesz tam silniejsze smoki takie jak dwugłowy zielony smok, dwugłowy czerwony smok, dwugłowy czarny smok, dwugłowy niebieski smok oraz czarne smoczysko. Jest to idealne miejsce jeżeli potrzebujesz smoczych przedmiotów. Smocza Wyspa sprawdzi się idealnie do pozyskiwania kłów, płaszczy, pazurów oraz smoczych skór.

Wieliczka

Wieliczka to legendarny zakątek w górach świata Faumonii, otulony mgłą tajemnicy i pełen wyzwań. Ukryta w paśmie górskim jaskinia kryje sekrety strzeżone od wieków przez grupę orków, olbrzymów i smoków. Mówi się, że jedynie najwytrwalsi wojownicy mają szansę przekroczyć jej progi i zmierzyć się z najsilniejszymi potworami w grze. Dostęp do Wieliczki można zdobyć jedynie po ukończeniu specjalnego zadania u Mistrza Gry. Znajdziesz w niej wszystkie najsilniejsze potwory w grze. Ponadto jest to miejsce do którego bardzo rzadko wybierają się inni wojownicy. Dzięki temu – w Wieliczce prawie zawsze czekają na Ciebie zrespione potwory.

Więcej na ten temat znajdziesz w naszym innym artykule: Jak dostać się do Wieliczki? – Podziemne sanktuarium Faumonii.

Expowiska na wysoki lvl – Gdzie zdobędziesz pieniadzę i potiony?

Dla wojowników krainy Faumonii, poszukiwanie najbardziej opłacalnych miejsc do treningu i zdobywania surowców jest kluczowe. Przedstawiamy ekscytujące miejsca, które oferują nie tylko niezliczone wyzwania, ale także bogate nagrody w postaci pieniędzy i eliksirów. Od tajemniczej Wyspy Amazonek po majestatyczny Pałac Oni – każdy z tych miejsc kryje swoje sekrety, które czekają na odkrycie przez odważnych wojowników. Czy jesteś gotów przemierzyć te niebezpieczne tereny i zgarnąć ich skarby?

Wyspa Amazonek

Wyspa Amazonek jest miejscem oddalonym bardzo daleko od krainy Faumonii. Na tą egzotyczną wyspę możesz dostać się przy pomocy ogromnego tunelu nad stolicą Faumonii – Ados. Znajdziesz na niej cały klan wojowników Amazon. Jest ich bardzo dużo, bardzo szybko się respią i pozostawiają po sobie oromną ilość strzał i bełtów. Dzięki temu jest to idealnie miejsce jeżeli potrzebujesz amunicji do swojego łuku lub kuszy. Ponadto, Amazonki pozostawiają po sobie znaczne ilości wielkich eliksirów.
Jest to bardzo odległe miejsce, dzięki czemu rzadko kiedy ktoś się tam wybiera.

Zamek Żołnierzy Mithrilu

Zamek zlokalizowany głęboko w górach Semos-Ados skrywa za sobą ogromny oddział żołnierzy Mithrilu. Od lat zbierają swoje siły aby napaść na stolicę naszej krainy – Ados. Wycieczka do zamku Mithrili jest dużym wyzwaniem jednak wybierając się tam bardzo mocno pomożesz FaumoniI! Ponadto, żołnierze mithrilu pozostawiają po sobie mithrilowy ekwipunek oraz bardzo dużo eliksirów. Jest to idealnie miejsce w sytuacji w której jednocześnie chcesz zwiększyć swój poziom doświadczenia i zreperować swoje zapasy eliksirów. Jest to rzadko uczęszczane miejsce, dzięki czemu nikt nie będzie Ci przeszkadzał w walce.

Niskie poziomy Kikareukin

Expowiska na wysoki lvl takie jak jaskinia Kikareukin o której wcześniej wspominaliśmy jest ogromna. Na najgłębszych poziomach znajdziesz najsilniejsze potwory w grze od których możesz zdobyć jedne z najlepszych dostepnych przedmiotów. Jednak niższe poziomy Kikareukin również mają coś do zaoferowania. Jest to idealnie miejsce do pozyskiwania wielkich ilości eliksirów. Ze względu na swoją wielkość raczej nie powinieneś przejmować się konkurencyjnymi wojownikami. Ponadto, pokonując potwory na niskich poziomach Kikareukin, masz szansę na zdobycie magicznej tarczy płytowej. Jest to legendara, bardzo rzadka tarcza która jest niezbędna do wykucia najlepszej tarczy w grze – tarczy z mithrilu. Możesz ją zdobyć z syren zamieszkujących średnie poziomy Kikareukin.

Zamek Żołnierzy Imperium

Na południe od miasta Fado znajdziesz ogromny zamek żołnierzy Imperium. Jest to ogromne miejsce w którym możesz pokonać wielkie zastępy wojowników Imperium. Znajdziesz je zarówno w banku jak i w okolicznych podziemiach. Jest to idealnie miejsce, jeżeli zależy Ci na szybkim zdobyciu pieniędzy i amunicji. Ponadto ze względu na swój rozmiar są małe szanse na to, że ktoś będzie Ci przeszkadzał w walce. Jednak ze względu na bliskość Fado, Kalavan oraz Kirdneh do których możesz łatwo kupić zwoje – możesz napotkać tam innych wojowników.

Pałac Oni

Pałac Oni zlokalizowany poniędzy południowymi miastami Fado oraz Kirdneh jest prawdopodobnie najlepszym miejscem do zdobywania eliksirów. Jeżeli masz małe skille, małe zapasy potionów to wybierz się do pałacu Oni i powalcz z mieszkającymi tam potworami. Pozostawiają one po sobie ogromne ilości leczniczych flaszek oraz spory zapas pieniędzy i kosztowności. Jedynym minusem tego miejsca jest to, że jest bardzo małe oraz bardzo łatwo się do niego dostać. Przez to, istnieją duże szanse, że ktoś przeszkodzi Ci w walce. Jednak jeżeli potrzebujesz eliksirów lub kosztowności takich jak sztabki złota czy mithrilu to wybierz się do Pałacu Oni

Pamiętaj o tym, że Faumonia to świat nieskończonych możliwości. Chociaż przedstawiliśmy ci tylko niektóre z najlepszych miejsc, to jednak za każdym rogiem czai się nowa przygoda. Czekamy z niecierpliwością na twoje historie, relacje z podróży i odkrycia.

Które z tych miejsc jest twoim ulubionym? A może masz inne propozycje?
Zostaw komentarz i podziel się swoimi doświadczeniami z innymi graczami!

Sprawdź naszego Facebooka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Scroll to Top

Faumonia 2.0

1. Kliknij w przycisk i pobierz grę na swój komputer.

2. Następnie wypakuj grę na pulpicie - plik "Faumonia - 2.0"

3. Po wypakowaniu gry, uruchom ją przy pomocy pliku "Faumonia.jar"

4. Jeżeli gra nie działa i otwiera Ci się plik rar/zip to uruchom gre przy pomocy Javy.
Naciśnij prawym przyciskiem na "Faumonia.jar" i uruchom przy pomocy Javy.

Do prawidłowego działania gry potrzebujesz Javy

1. Wejdź na stronę Java i naciśnij przycisk "Pobieranie oprogramowania Java".

2. Następnie odszukaj swoją wersję systemu (np. Windows) i naciśnij "Download Java"

3. Zainstaluj Jave przy pomocy oficjalnego instalatora.